Auto w potrzebie - jakie części?

trzymać pozwolenie na prowadzenie takiej działalności. Wówczas będzie można sprzedawać części samochodowe i zarabiać na ich zakładaniu do samochodów klientów, jeżeli taka opcja również jest przewidziana w konkretnym sklepie. Takie

Auto w potrzebie - jakie części?

Motoryzacyjna działalność gospodarcza

Motoryzacyjna działalność gospodarcza musi być prowadzona z uwzględnieniem wszystkich przepisów prawa. Dlatego najpierw trzeba będzie otrzymać pozwolenie na prowadzenie takiej działalności. Wówczas będzie można sprzedawać części samochodowe i zarabiać na ich zakładaniu do samochodów klientów, jeżeli taka opcja również jest przewidziana w konkretnym sklepie. Takie sklepy motoryzacyjne z opcją zakładania części samochodowych prowadzone są bardzo często przy warsztatach samochodowych. Dzieje się tak dlatego, że wówczas te same osoby, które pracują w warsztatach mogą pracować również w sklepach motoryzacyjnych. Takie sklepy prowadzone są także bardzo często przy stacjach paliw. Taka lokalizacja może sprawić, że będą one bardzo często odwiedzane.


Obsługa okien w samochodzie

Obsługa okien w samochodzie zasadniczo jest bardzo prosta. W przypadku okien bez zamontowanej automatyki trzeba będzie obsługiwać je ręcznie. Natomiast okienna automatyka pozwoli na obsługę okien za pomocą specjalnych guzików dobrze współgrających z samochodową automatyką. Trzeba jednak przyznać, że w razie awarii takiej automatyki trzeba będzie od razu skorzystać z pomocy mechanika, ponieważ sam właściciel samochodu nie będzie w stanie naprawić takich okien. Tymczasem naprawa samochodowej automatyki jest bardzo często wykonywaną przez mechaników usługą samochodową. Mogą oni także w razie potrzeby dokonać wymiany całych okien samochodowych. Natomiast sam właściciele samochodu będzie mógł wyczyścić nowe okna.


Układ hamulcowy pojazdu

Układ hamulcowy pojazdu to wszystkie elementy mające na celu zatrzymanie pojazdu będącego w ruchu a także utrzymanie go w miejscu np. na pochyłości. Samochód zgodnie z przepisami musi być wyposażony w dwa układy hamulcowe:

podstawowy (roboczy) ? uruchamiany nogą poprzez naciśnięcie pedału hamulca. Hamowanie odbywa się tylko w czasie, gdy hamulec jest naciskany (układ monostabilny)
dodatkowy (awaryjny; potocznie: ręczny) ? hamulec ten służy głównie jako hamulec postojowy w celu zabezpieczenia pojazdu przed zjechaniem z miejsca postoju. W razie awarii hamulca podstawowego ma on za zadanie awaryjne wyhamowanie pojazdu. Hamulec awaryjny jest aktywowany, w zależności od rozwiązania, ręką lub nogą. Działa on od momentu włączenia aż do momentu jego wyłączenia (układ bistabilny).

Spis treści

1 Hydrauliczny układ hamulcowy
2 Pneumatyczny układ hamulcowy
3 Mechaniczny układ hamulcowy
4 Włącznik światła stop
5 Zobacz też


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_hamulcowy_samochodu



© 2019 http://tyco.com.pl/