Second handy mają w ofercie tanie i różne części ubioru.
Całe szczęście w dobrze prowadzonych ciucholandach sprzedają jedynie dobrej jakości rzeczy, które wydają się być nie używane, a cena zakupu jest bardzo korzystna.

Wpis o ubieraniu się w lumpeksie.

Moda w ciucholandzie

używane bluzy damskie używane bluzy damskieModa idzie zawsze swoim torem, jednak nie zmienia się tak dynamicznie, aby ciuchy używane w lumpeksach były niemodne.
Dlatego też sporo z ciucholandów ma w swojej ofercie ciuchy bardzo dobrej jakości i znanych firm odzieżowych, ale oczywiście używane.

Krótko mówiąc można ubrać się modnie i bez opróżniania całego portfela czy konta bankowego.

Wydając określoną sumę w lumpeksie i zwykłym odzieżowym, z pewnością co do ilości ciuchów lepiej wypadnie lumpeks, a jeżeli umiemy dobrze szukać to i jakościowo lumpeks dorówna nowej odzieży prosto z fabryki.

Wikipedia o historii ciucholandów

Ciucholandy wywodzą się z powstałych w zachodniej Europie w latach 60.
XX wieku sklepów sprzedających używaną odzież na wagę, ulokowanych często w garażach (stąd nazwy takich sklepów np. w Niemczech ? "Garage").

Głównym celem istnienia tych sklepów była sprzedaż tanich ubrań dla osób ubogich, lecz z biegiem czasu zaczęły one się cieszyć się rosnącą popularnością, zyskując klientów, także wśród osób z wyższych klas społecznych. W Polsce pierwsze sklepy tego typu pojawiły się już w czasach PRL-u.

Wtedy to działały tzw. komisy odzieżowe. Oddawano tam za duże, lub za małe ubrania, za to pochodzące z paczek przysyłanych od rodzin z Zachodu. Rzeczy kupione w takich sklepach nie były tanie i zwykle kojarzyły się z luksusem Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand

Odzież markowa, ceny targowe

Niektórzy ludzie lubią ubierać się w markowe i drogie ciuchy.
Oczywiście nikt im nie zabroni, jednak są i tacy, którzy cenią sobie markową odzież, ale kupują ją w ciucholandach, przez co maja ten sam produkt w bardzo niskiej cenie. Duża część ubrań w lumpeksach jest na tyle nowa, ze nawet nie widać żadnych śladów noszenia, dlatego jeżeli komuś nie przeszkadza, ze tą bluzkę nosił ktoś inny to bez problemu może kupować firmową odzież w takich miejscach.
Sporo zaoszczędzimy, a do tego lumpeks można odwiedzać regularnie i zawsze znajdziemy tam coś nowego, co może nam się spodobać..
Dodane: 29-09-2016 04:33

Tagi: styl odzież damska lumpeks moda używane bluzy ciucholand

Widok do druku:

używane bluzy damskie